Πηγή φωτο Νίκος Μάρκος

Απόλλων Πάργας – Τηλυκράτης Λευκάδας 3-1

Ο πολύ καλώς Απόλλων Πάργας σήμερα πήρε δίκαια την νίκη με αντίπαλο τον μέχρι πριν λίγες ώρες πρωτοπόρο Τηλυκράτη, με την ομάδα του κ. Βάσι να αποδίδει καλό ποδόσφαιρο σημειώνοντας και 3 γκολ. Πλέον τα Play-Off γίνονται ποιο σίγουρα με τον Τηλυκράτη ακόμα και αν κερδίσει την Έφεση που έχει καταθέσει στην ΕΠΟ να περνάει στην πρώτη θέση αλλά με μόνο 2 βαθμούς.

Στα αγωνιστικά ο Τηλυκράτης είχε καλύτερο ξεκίνημα παίρνοντας κεφάλι στο σκορ με ωραία εκτέλεση φάουλ του Καταγή που γράφοντας το 0-1 μόλις στο 7ο λεπτό. Η απάντηση του Απόλλων ήταν άμεση με τον Μηλιώνη με σουτ να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σκιαδά γράφοντας το 1-1 στο 12ο λεπτό το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τις όποιες φάσεις και για τις δύο ομάδες μέχρι το 45ο λεπτό να περνάνε ανεκμετάλλευτες.

Στην επανάληψη ο Απόλλων μπήκε ποιο δυνατά με τον Αναστασίου στο 49ο λεπτό να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα του με 2-1. Ο Τηλυκράτης προσπάθησε να βγει μπροστά αλλά ο πολύ καλά στημένος Απόλλων Πάργας δεν άφησε χώρους στους Λευκαδίτες, το τελικό 3-1 έγραψε ο Βαρτζιώτης στο 88ο λεπτό βάζοντας τέλος στις ελπίδες του  Τηλυκράτη και σφραγίζοντας μια πολύ μεγάλη νίκη με ωραία παρουσία για την ομάδα του.